Przestrzeń pod kontrolą

Dane projektowe:

Powierzchnia: 88 m2

Rodzaj wnętrza: mieszkanie

Zdjęcia: Marta Behling / Pion Poziom

Zarządzanie projektem: One Design

 

Wnętrze mieszkania na warszawskim ursusie zostało zaprojektowane dla młodej pary myślącej planującej powiększenie rodziny. W miejscu tym znajdowało się niegdyś przedszkole. Aby zapewnić jak największą funkcjonalność mieszkania, cały układ przestrzenny został na nowo zorganizowany.

Układ funkcjonalny kuchni i salonu narzucił słup dzielący to wnętrze. Został on ukryty poprzez zabudowę z szafkami. Polaczenie widokowe kuchni z salonem pozwala na beztroska prace z jednoczesnym obserwowaniem życia rodzinnego w salonie. W salonie element dekoracyjny stanowi ściana z RTV wykonana z płyt betonowych. Podwieszane szafki oraz metalowy regał zostały wykonane na zamówienie.

Przeciwlegle do wejścia mieszkania znajduje się meblowy box wraz z lustrem. Znajduje się w nim zabudowana garderoba i pralnia. W holu znajduje się również dekoracyjna betonowa ściana z dekoracyjnym grzejnikiem. W dalszej części znajduje się ogólnodostępna łazienka z wanna. W jej wnętrzu zostały wykorzystane drewniane płytki polskiego projektanta.

W sypialni znajduje się olbrzymia zabudowa dwóch ścian wraz z łóżkiem. Skrywa się w niej wiele funkcji, miedzy innymi biurko ukryte za frontami zabudowy po prawej stronie lóżka. Ponadto zabudowa stanowi tez wejście do prywatnej łazienki utrzymanej w geometrycznym wzornictwie.

Date:
Category:
Tags: