Beż nie musi być nudny

Dane projektowe:

Powierzchnia: 46 m2

Rodzaj wnętrza: mieszkanie

Zdjęcia: Marta Behling / Pion Poziom

 

Projekt mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Brudnie postawił sobie za zadanie nową interpretację koloru beżowego. Beż, zwykle kojarzony z nieinteresującym i beznamiętnym charakterem, został tu przedstawiony w zupełnie nowym świetle.

Połączona przestrzeń salonu i kuchni pozwoliła na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Harmonijny dobór kolorów i materiałów sprawia że wnętrze jest bardzo przytulne i ciepłe, a ponadto wydaje się być o wiele większym. Beżowa kolorystyka została uszlachetniona złotymi, różowymi i niebieskimi dodatkami.

Podkreślając spójność wszystkich wnętrz, również w łazience płytki zostały wybrane w kolorach beżu. Z racji na liczne mieniące się elementy dekoracji płytek, zostały one podkreślone oświetleniem LED, które służy również jako delikatne doświetlenie łazienki w podczas kąpieli. Zabieg ten ożywia  oraz dodaje energii temu niewielkiemu pomieszczeniu.

W projekcie sypialni ważnym aspektem była przestrzeń do przechowywania przeróżnych akcesoriów, w tym wielu par butów. Chcąc wykorzystać możliwie najwięcej przestrzeni bez efektu przytłoczenia postawiono na zabudowę z licznymi szufladami i praktycznymi szafkami nocnymi po obu stronach łóżka. Wykorzystanie kolorów delikatnej wanilii oraz jasnej szarości świetnie łączy się z pozostałą częścią mieszkania.

Date:
Category:
Tags: