Czerwony jak cegła

Dane projektowe:

Powierzchnia: 83 m2

Rodzaj wnętrza: mieszkanie

Zdjęcia: Marta Behling / Pion Poziom

 

Projekt mieszkania zlokalizowanego na warszawskiej Woli obejmuje kuchnie z salonem, główna sypialnie, dwa pokoje dziecięce oraz dwie łazienki. Główna cecha charakterystyczna tego projektu jest wykorzystanie cegły.

Projekt części dziennej tego mieszkania objął reorganizację układu przestrzennego w porównaniu do stanu deweloperskiego. Przesuniecie ścian oraz powiększenie wejścia pozwoliło uzyskać więcej wolnej przestrzeni. Kuchnia w zabudowie na wymiar oferuje dużo miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Elementem łączącym dwie strefy tego pomieszczenia jest dekoracyjna ściana z cegłą, pod której ustawiono stół.

Główna sypialnia składa się̨ ze strefy do czytania, części wypoczynkowej oraz toaletki dla pani domu. Wykorzystano całą ścianę̨ oraz przestrzeń́ nad łóżkiem, projektując spójne z pozostałymi zabudowami szafki.

W pokojach dziecięcych postawiono na geometryczne wzornictwo optycznie wysmuklające powierzchnię. Z uwagi na podłużny i wąski układ pomieszczenia lóżko zostało podniesione. Dzięki temu udało się wygospodarować́ dodatkową przestrzeń́ do przechowywania rzeczy. Niezbędna w tym pokoju była również̇ strefa do nauki, dlatego aby zoptymalizować́ niewielką przestrzeń, połączono biurko z nadwieszonym łóżkiem i szafą.

Pierwotny plan deweloperski tego mieszkania zakładał tylko jedna łazienkę. Poprzez zmniejszenie powierzchni sypialni, poprawiono funkcjonalność mieszkania i stworzono dwie osobne łazienki. W jednej z nich można wziąć́ szybki prysznic, a w drugiej oddać́ się̨ chwilom relaksu, leżąc w wygodnej wannie.

 

 

Date:
Category:
Tags: